I. hallgatói század – Hadik András század

I. hallgatói század – Gróf futaki Hadik András század

Gróf futaki Hadik András - századunk névadója- rendkívüli katonai pályát hagyott ránk örökségül. Életútja iránymutatásul szolgál számunkra, hiszen tehetségével, állhatatossággal és harciasságával felmutatta az összes olyan katonai erényt, amellyel a XXI.századi Magyar Honvédség tisztjeinek is rendelkeznie kell.
Hosszú életének legfontosabb és legkiemelkedőbb momentuma 1757. október 10-i napon kezdődött, mikor 4320 fővel útnak indult megsarcoltatni Poroszország fővárosát, Berlint. Emberfeletti teljesítmény volt a táv megtétele, naponta 70-80 kilométert tettek meg a csapatai lóháton, hogy teljesíteni tudják a kitűzött célt. Hat nap alatt értek Berlin alá, ahol a helyőrség szétverése után 215 000 talléros hadisarcot vasaltak be a városi tanácstól. Ezért a tettéért Hadik megkapta a Mária Terézia-rend nagykeresztjét.

Századunkat büszkeséggel tölti el, hogy egy ilyen kaliberű katonatiszt nevét viselheti. Fontosnak tartjuk ápolni emlékét - éppen ezért döntöttük úgy, hogy a századnapunkat Berlin megsarcoltatásának napján tartjuk - továbbá fontosnak tartjuk az értékeit, amelyet élete során állított elénk. Kemény munkával próbálunk felnőni a névhez, hogy méltóan mondhassuk magunkról : Igen, mi vagyunk a Hadikosok! Rengeteg munka áll előttünk – mind tanulmányilag, mind erőnlétileg,katonailag – hogy ezt kijelenthessük, viszont az irányvonal amit a századvezetés kijelölt számunkra mindenképpen erre az útra terel minket.

Reméljük, hogy 2018-ban, a Kossuth-téren állva megérünk a feladathoz, hogy a Magyar Honvédség kiváló tisztjei legyünk, reméljük, hogy Hadik András szelleme végigkísér pályafutásunk során, segítve minket a legnehezebb pillanatokban is.

Hadik András Század futódal/menetdal

Hadik András tábornok,
a huszárezred élén volt.
Leghíresebb huszárcsíny,
ő sarcolta meg Berlint.

Hadik András százada,
a zászlóalj egy csillaga.
Jó erőben káprázunk,
becsülettől sugárzunk.